Facebook Yer Bildirme Optimizasyonu Nedir?

Günümüzde neredeyse her insan facebook kullanmaktadır. Ancak birçok insan facebookun sanıldığı kadar masum olmadığını hatta birçok açıdan insanları takip edip özel hayatına müdahale ettiği konusunda tartışmaktadır. Bunun sebebi ise facebook yer bildirme optimizasyonundan kaynaklanmaktadır. Peki bu Facebook yer bildirme optimizasyonu nedir, nasıl yapılır?

Facebook Yer Bildirme Optimizasyonu

Facebook Yer Bildirme Optimizasyonu

Facebook yer bildirme optimizasyonu facebookun insanların ne zaman nerede oldukları konusunda bilgi verebilecekleri yani herhangi bir şey paylaştığınızda direk olarak konumunuzuda Facebook’ta paylaşan bir uygulamadır. Ancak bu uygulamayı kullanmak tamamen sizin elinizdedir. Çünkü Facebook siz bir gönderi paylaşırken şu soruyu sormaktadır; ‘’ konumunuz paylaşılsın mı ? ‘’ eğer siz konumunuzun paylaşılmasını istemezseniz bu öneriyi geçerek paylaşmaya bilmektesiniz.

Bu konuda birçok kişi tarafından komplo teorileri üretilmektedir. Bu neden ile Facebook tarafından da yapılan açıklamalarda uygulamanın tamamen kullanıcıların daha rahat ve hızlı bir Facebook deneyimi yaşamaları için çıkarıldığı açıklanmıştır. Facebook’un yapmış olduğu açıklamada uygulamanın, gitmiş olduğunuz mekanlarda paylaşımlar yaparak o mekanla ilgili arkadaşlarınıza bilgi vermenizi ve arkadaşlarınızdan bilgi almanızı sağladığı görüşünü savunmaktadır. Ancak henüz hiç kimse tarafından’’ Facebook yer bildirme optimizasyonu nedir, nasıl yapılır ?’’ sorusuna net bir açıklama yapılmamıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.