Facebook’tan Arkadaş Takibi Geliyor

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, kullanıcılarına anlık olarak arkadaşlarını takip etmelerini sağlayan hizmetini Mart ayında kullanıcılarının kullanımına sunabilir.

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan ve olmaya devam eden Facebook yeniliklerine yenilik eklemeyi kesmiyor… Foursquare gibi bir yenilik getirmeyi planlayan dev sosyal ağ artık kullanıcıların birbirlerini anlık olarak takip etme imkanını sağlayan yenilik ile Mart ayında kullanıcılarının karşısına geçecek.

Aslında bu özellik akıllı telefonlarda mevcut bir özellik diyebiliriz. İos PLATFORMUNDA Find My Friends uygulaması, Android platformunda da Latitude uygulamalarının sosyal ağa uyarlanmış hali Facebook’un yeni özelliği haline gelecek ve bir çok kullanıcı tarafından da olumlu karşılanacak gibi görünse de kullanıcıların bir kısmı da bu duruma karşı çıkacak gibi…

Facebook’un yeniliğinin Foursquare’dan ayıran özelliğine gelirsek arkadaş listemizdeki kişilerin anlık olarak nerede olduğunu görebilme imkanına sahip olacak olmamız. Geliştirilen uygulamanın asıl amacı ise takip değilde, bulunduğunuz konumun yakınlarında bir arkadaşımız bulunursa bildirim olarak gönderme olduğunu da belirtelim. Bir mekana gittiğimizde yakınımızda arkadaşımız olup olmadığını kontrol edebilme imkanı tanıyabiliyor. Yeni özelliği çıkış tarihi net olarak bilinmese de yılın Mart ayında kullanıcılara duyurulacağı da söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.