Facebook’un Kurucusu Mark Zuckerberg’ten 500 Milyon Dolarlık Bağış

Facebook bugün dünyanın en büyük sosyal ağı haline geldi. Kullanıcılarının sayısı her geçen gün artıyor ve bu kadar ilgi çekici olmayı başaran sosyal ağın kurucusu da bildiğiniz gibi Mark Zuckerberg. Mucizevi bir şekilde kullanıcılarını arttırmayı başaran Facebook, kurucusuna da çok iyi bir kazanç sağladı. Artık dünyanın en genç dolar milyarderi unvanına da sahip.

facebook

facebook

Mark Zuckerberg elde ettiği yüksek kazançlarla bağış yapmayı da ihmal etmiyor. Genç yaşına rağmen bilinçli ilerleyişi ve yaptığı bağışlarla adından söz ettirmeyi başardı. Bugünlerde ise Silikon Vadisi Toplum Vakfı’na yapacağı 500 milyon dolarlık bağıştan söz ediliyor.

2010 yılında 100 milyon dolarlık bağışıyla Newark kentinde birçok okulun yeniden yapılanmasına olanak sağlayan Mark Zuckerberg, Silikon Vadisi Toplum Vakfı’na yapacağı bağışla da yeni iyiliklere imza atacak.

Silikon Vadisi Toplum Vakfı sağlık ve eğitim alanında çalışmalar yapan bir vakıf ve kaynağı da sadece yapılan bağışlardır. Genç dolar milyarderinin 500 milyon dolarlık bağışı ile birçok alanda yardımların yapılabileceği kesin. Başarılı Ceo sadece Facebook ile değil, yardımlar ile de insanların ilgisini uzun süre daha çekeceğe benziyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.