Facebook’un Yeni Yüzü Artık Mobilde

Günümüzde insanların en çok tercih ettiği sosyal arkadaşlık sitesi Facebook’tur. Bu neden ile Facebook da gelişen teknolojilere ayak uydurmak zorundadır.

Artık birçok insan mobil web kullanmakta olduğu için Facebook’unda kendini mobil webe göre geliştirmesi gerekiyordu ve bu konuda uzun zamandır çalışmalar yapmaktadır. Ayrıca Facebook yöneticileri de bu konunun önemini her fırsatta vurgulamaktadır.

facebook yeni ara yüz

facebook yeni ara yüz

Facebook bu konudaki ilk adımını uygulama merkezini açarak yapmıştır ve son günlerde de mobil reklam ağı çalışmalarına başlamıştır.

Facebook hızla büyümekte olan mobil web sektöründe istediği paya ulaşabilmek için birçok akıllı telefon firmaları ile görüşmektedir. Ancak Facebok’un bu konudaki en büyük sorunu reklamların İOS ve Android uygulamaları içerisinde öne çıkarabilmektir. Bu konuda birçok çalışma yapılmasına rağmen halen net bir çözüm bulunamamıştır. Bunun sebebi ise İOS ve Android işletim sistemlerinin binlerce uygulaması bulunmasından kaynaklanmaktadır.

Facebook reklamlarının işleyiş şekli ise kullanıcıların reklamlara tıkladıkları anda Apple Store ya da Google Play’e yönlendirmek ve kullanıcılar uygulamaları indirdiği anda geliştiriciler Facebook’a ödeme yapacakları şekilde tasarlanmaya çalışılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.