Farmville Nasıl Oynanır?

Facebook dünyanın en büyük sosyal ağı sadece konuşma arkadaş bulma alanında kullanılmıyor. farmville facebookta hemen hemen herkez tarafından oynanan online bir oyun olarak göze çarpıyor. Bu oyun facebook kullanıcısı tarafından yoğun bir ilgi görmekte. Farmvillenin facebookta ortalama 45 milyon gibi bir kullanıcısı göze çarpmaktadır. Bu oyun nasıl oynanıyor ve bu kadar ilgi görüyor ?

Bu oyun tarzı birden fazla oyun var piyasada. Onlarada ilgi büyüktür. Fakat farmvilleye gösterilen ilgi kadar büyük değildi. Bu oyunun çok oynanmasının tek sebebi facebook oyunu olması ve facebook üzerinden kullanıcıyla tanışmasıdır. Facebooku böyle bir oyun yaptığı için gerçekten tebrik etmek lazım.

farmville oyunu özelliklerine gelirsek bu oyunu ilk başlangıçta bir çiftçi olarak başıyorsunuz. Bir bahçeniz var. Burada domates, patates, havuç sebzeler ve meyveler yetiştiriyorsunuz. Örneği domates ekmissiniz bunları belirli zaman aralıklarında suluyorsunuz. Eğer sulamazsanız domates zarar görür. Görsel açıdan o kadar tatmin edici olmasada strateji yönünden çok iyidir ve milyonlarca kullanıcı çekmeye başarmıştır. Bu oyun 45 milyonluk kullanıcısıyla dünyada rekor kırıyor diyebiliriz. Çiftçi olarak hergün bahçeye girip ürünlerinizi sulamanız gerekmektedir.

Bu oyunun diğer özelliği ise tek bir cinsiyeti hitap etmiyor olmasıdır. Mesela barbie oyunlarını bir erkek oynamaz. Farmvilleyi erkek veya bayan herkez oynayabiliyor.

Tabi oyun olduğu zaman işin içine hilede giriyor. Birçok oyunda olduğu gibi bu oyundada hile söz konusu. farmville hileleri birçok kullanıcı tarafından kullansada kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.