selfie

Fotojenik Olmak için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fotoğraf makinesi ne kadar kaliteli olursa olsun, doğru teknikler kullanılmadığında güzel bir sonuç olmak oldukça zor. Bu yüzden fotoğraf çekimi sırasında ışığın geliş açısına dikkat edilmesi, fotoğrafın doğru açıdan çekilmesi ve poz veren kişinin duruşuna dikkat etmesi iyi bir sonuç almak açısından oldukça önemlidir. Yani fotojenik görünmenin doğal bir durum olduğu düşünülse de her fotoğrafta güzel çıkan insanların sırrı, aslında doğru teknik uygulamalarından kaynaklanır.

Fotojenik Poz Verme Yöntemleri

Fotojenik olmak için öncelikle, fotoğrafı çekinen kişinin dış görünümüne dikkat etmesi gerekir. Bunun için kıyafetlerin kendi içerisindeki uyumundan; saç ve makyaj ile olan bütünlüğüne kadar tüm ayrıntılara özen gösterilmelidir. Dış görünüş kadar vücudun duruşu da oldukça önemlidir. Bu yüzden fotojenik görünmek için dik bir duruşa sahip olmak gerekir. Fakat dik duruş fazla abartılmamalıdır. Özellikle selfie yaparken, kişinin kendisine en çok yakışan açıyı bulması gerekir. Çünkü herkese yakışan fotoğraf açısı oldukça değişkendir.

selfie

selfie

Bunun dışında kameraya poz verirken dümdüz merceğe bakmak yerine, kafanın hafifçe eğimli olması ve gülümsemek çok daha fotojenik bir görüntü sağlar. Eğer fotoğraf akşam çekilecekse flash kullanılacağı için, yapılan makyajın çok abartı olmaması gerekir. Çünkü flash ışığı, yüzdeki ayrıntıları çok daha fazla belirginleştirir. Ayakta verilen pozlarda mutlaka dik durulmalı ve vücudun açısı kameraya hafif yan bakacak şekilde ayarlanmalıdır. Ayrıca omuzların hafifçe geriye atılıp, göğsün dışarıya çıkarılması daha öz güvenli bir görüntü ortaya çıkarır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.