Fundersclub’dan yeni yatırım

Mobil video uygulamaları her geçen gün büyümeye devam ediyor.. Mobil video üzerinde kendi reklam modelini oluşturan Virool isimli şirket, aldığı yatırımla adından çokca söz ettirmeyi başardı. Yatırımın sahibi ise FundersClub.

Biraz Virool’u tanıyalım. Şirketin açıkladığı istestiklere göre her gün 1,500,000’un üzerinde video internete yükleniyor. Bu yuklenen video’ların %95’inden fazlası ise 1000 kişinin altında bir kitleye ulaşıyor.

fundersclub

fundersclub

Virool ise yarattığı konsept ile şirketlere ve bireysel kullanıcılara videolarının daha geniş kitlelerce izlenmesini vaat ederken, her günde büyümeye devam ediyor. Virool sahip olduğu konsept sayesinde kullanıcılarına gün içerisinde dünya genelinde 50 milyon insana ulaşmasına da şans tanıyor.

Virol adlıkları bu yatırımlar ile video uygulamalarının geleceği adına önemli mesajlar ulaştırmış durumda. Dünyanın ilk online VC’si (Venture Capital) olan FundersClub, bünyesinde listelenen ilk startup’lardan biri olan Virool’a yaptığı yatırımla ilk yatırımına imza atmış oldu, yatırımın hemen detayına inersek 500 bin dolar civarında.

Virool’ün bu yatırımını FundersClub CEO’su Alexander Mittal ise, bu hamlenin önemine vurgu yaptı ve online yatırımların yatırım ekosistemine yapacağı faydalardan da bahsetti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.