Gebelik tahminleri

Hamile olunup olunmayacağı tahmin edilemez. Yani hiçbir kişi üreme öncesi veya sonrası hamile kalınıp kalınacağı kesin bir netlikle bilemez. Bununla beraber üreme sonrası çocuk olunup olunmayacağı hakkında da bilgi verilemez. Ancak bilinen ve tıbbi olarak ta onay verilmiş  olan, korunmasız ilişki de bilinmeyen bir şekilde kısır kalınabildiğidir.

gebelik

gebelik

Hamile kalınmak istendiğinde doğal olarak yapılan ilk şey korunmayı bırakmaktır. İğne veya hap kullanan bayanların bu hap ve iğneleri bıraktıktan 0 ila 3 ay arasında üreme yetenekleri geri gelir. Cinsel yaşam bu süreçten sonra hafta 2 – 3 ilişki olarak belirlenmelidir. Bunun haricinden daha fazla veya daha az olması bu süreci etkilemez. Ancak belirttiğimiz standartta yapılan ilişkiler de %70 oranın ilk 6 ay içerisinde gebelik tanımını kazanırlar.

Gebe kalmak için en uygun zaman ise, 28 günde bir adet gören bir bayanın adet başlagıncından sonraki 12inci ve 15inci günlerdir. Bu dönem, yumurtanın en sağlık olduğu dönemlerdir.

Yumurtlamanın başladığını nasıl hissederim?

İlişkiye girildikten belli bir süre sonra memelerinizde hassasiyet, kasık ve karın bölgeniz de daha önce olmayan ağrılar, vajinal akıntılar hissediyorsanız, bu yumurtlamanın başladığı anlamına gelmektedir. Ayrıca vücut ısınızın da yükseldiğini hissediyorsanız bu da aynı şekilde yumurtlamanın başladığı anlamına gelir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.