Geleneksel Festivaller

Festival denildi mi akıllara ilk önce yurt dışında yapılan ve geleneksel olan festivaller geliyor. Ülkemizde de her yıl birçok farklı ülkelere yapılan festival için turlar düzenlenmekte ve çok büyük ilgi görmektedir. Türkiye’nin de yurt dışı festivallerine gidebilmesi için düzenleler turlar sayesinde gidişi daha kolay bir hal alıyor. Organizasyon şirketleri tarafından takip edilerek gerçekleştirilen organizasyonlardan birine mutlaka katılmanızı öneririz.

Her ülkenin kendisi ile meşhur olmuş festival organizasyonları mevcut. Türkiye’de altın portakal festivali ise bunlara en güzel örnekler arasında. Her yıl sanatçılara verilen ödüller büyük beğeni ile izleniyor ve o dönemde Antalya neredeyse dolup taşıyor. Hem yurt içinden hem yurt dışında fazla sayıda katılıcılar büyük ilgi göstererek festivalin daha güzel ve anlamlı geçmesine yardımcı oluyorlar.


İspanyada yapılan festival organizasyonunun başında ise domates festivali geliyor. Her yıl uzun bir cadde kapatılarak yapılan domates savaşlarında halk birbirine domates atarak hem eğleniyor hem stres atıyor. Gün sonunda tüm sokağın adeta bir salça görüntüsüne kavuşması çok da zor olmuyor. Nadirde olsa yaralanmaların olduğu domates festivallerinde dikkatli hareket etmek doğru olacaktır. Gün sonunda ise caddenin eski haline gelmesi için temizlik ekipleri son hız çalışıp çok kısa sürede temizlemeyi başarıyorlar.

İspanya denince akıllara gelen bir diğer festival organizasyonu ise kuşkusuz boğa festivalleridir. Tüm dünya tarafından büyük bir şiddet gibi görünse de her yıl milyonlarca izleyiciyi kendiliklerine bağlamayı başarıyorlar. Yüzlerce halk boğaları kızdırıp daha sonra önlerinden kaçıyor ve boğalar tarafından başlayan bir kovalamaca ile devam ediyor. Sonunda yeni düşen boğayı öldürüp etinde koşuya katılan kişiler tarafından yenilmesi sağlanıyor. Tamamen hayvanlara eziyet ettiren bu festivalin son bulması da en doğru karar olacaktır.

Festivallerin herkesi mutlu etmesi ve gün sonunda zarar vermeden bitirilmesi her ülke tarafından arzu edilen bir organizasyon türüdür. Bu yönde desteklemeyi sürdürmeli ve gerekli yaptırımların olmasına katkıda bulunmalıyız.

Sizlerde yurt dışındaki festivallere gidebilmek için organizasyon şirketlerinin yapmış oluğu turlara katılabilirsiniz. Uygun ödeme koşulları ile artık hiçbir yer uzak ve imkânsız değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.