Google chrome

Bundan seneler önce sadece Internet Explorer vardı. Zamanla firefox ve operada bunlara eklendi. Derken google da kendi tarayıcısını yarattı. Kullanımı kolay, kullanıcı dostu olan Chrome kısa sürede büyük bir kullanıcı kitlesine ulaştı. En önem verdiği konu olan hıza odaklanmış Chrome bugüne kadar pek çok aşama kaydetti.

Sadece 4 yıl içinde rekabetin yoğun olduğu bir alanda birinci sıraya yükseldi. Statcounterın rakamlarına göre chrome Türkiyede tüm Dünyada olduğu gibi en çok kullanılan tarayıcı ünvanını aldı. Chrome 4. yaşını yeni bir websitesiyle kutluyor. Chrome zaman makinesi adlı bu sitede chrome un dört yılda geçirdiği tüm aşamaları görmek mümkün.

google chrome

google chrome

Chrome’un bu sitesinde dikkat çeken şey ise diğer tarayıcılarda doğru düzgün çalışmaması. Google bu sayfayı paylaşmak için ise sadece google+ ı kullanıyor. Sitede yolculuğa ileri veya sağ ok tuşlarıyla katılabilirsiniz.

Geri ve sol ok tuşu ise bir önceki bölüme geçmenizi sağlıyor. Siteyi firefox yada ınternet explorerla açmaya çalıştığınızda ise sağlıksız çalışıp hata veriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.