Google Maps Geliştiriliyor

GoogleMaps bilindiği üzere yer bulmada en çok kolaylık sağlayan uygulamalardan bir tanesidir.Bu uygulamanın iPhone’a gelmesiyle birlikte birçok kullanıcı İOS 6’ya geçişleri hızlandırdı.

Edinilen bilgilere göre Google Maps uygulaması App Store’lara gelmemesine rağmen İOS 6’ya geçişlerde yüzde 29 oranında bir artış meydana gelmiştir. Bu durum bir çok kullanıcının harita özelliklerini işlevsizlikten dolayı güncelleyemediğini göstermiştir.

google maps

İki gün içerisinde 10 milyonu aşkın insan GoogleMaps’i telefonlarına indirdi. Bu da İOS 6’ya geçişleri hızlandırdı.

Bu durumun en büyük etkilerinden birisi de iPhone’nun Google’dan vazgeçip kendi harita servisini ortaya sunması ve bunun sonucunda kullanıcıların yaşadıkları hayal kırıklığı da büyük etki gösterdi.

MoPub tarafından sunulan bilgilere göre kullanıcıların GoogleMaps’i kullanarak daha güvenli olduklarını düşünen kullanıcılar İOS 6’ya geçişteki rağbetin sebebini açıklıyor. Bu durum akıllı telefon kullanıcıları için düzgün çalışırlılığın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiş bulunmaktadır.

GoogleMaps uygulamasıyla birlikte İOS 6’ya geçişlerin daha çok artacağı beklenmektedir. Google’un güvenirliliği galiba bir kez daha kanıtlandı gibi gözüküyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.