Göz çizdirme(Lazer)

Artık gözlerinde görme kaybı olan kişiler gözlük camlarının arkasına sığınmak ve saklanmak zorunda değil. Tıpta gelişen teknoloji ile yaklaşık 5 dakika içerisinde uzun yılladır kullandığınız kaba ve ağır gözlüklerinize son verebiliyorsunuz. Tamamen ağrısız olan göz çizdirme (lazer) artık bıçaksız olarak yapılmakta ve daha çabuk iyileşme süreleri ile talep görüyor.

Miyop, hipermetrop ve astigmat gibi göz bozukluğunu gidererek, pırıl pırıl capcanlı bir dünya sunan göz çizdirme (lazer) ameliyatları artık günümüzde birçok uzman tarafından profesyonel ellerle yapılıyor. Bıçaklı ve bıçaksız iki türlü tedavi şekli olmasına rağmen artık hastalara bıçaksız yöntem önerilmekte ve daha çok yapılarak büyük talepler gerçekleştirilmektedir. Bıçaksız lazer ameliyatı kesinlikle ağrısı ve korkmamanız gereken bir operasyondur.

göz çizdirme

Genelde operasyon sonrası göz çizdirme(lazer) yaptıranların en az 6 ya da 7 saat gözlerini dinlendirmesi istenir daha sonrasında hasta normal hayatına devam edebilir. Bazen hastalarda az ağrılar ya da göz sulanmaları yaşanabilir. Bu durum korkutacak bir durum değildir ve çok kısa süre sonra geçecektir operasyon sonrası özellikle gözlerin ıslatılmaması istenir. Doktor kontrolünden sonra hasta değerlendirilir ve normal hayatına tamamen geri dönebilir. Bayanlar için birkaç gün makyajdan uzak durulması iyi olacaktır.

Göz çizdirme (lazer) yaptıracak hastalar genelde çok iyi araştırma yapmalı ve ancak güvenilir kuruluşlara işinin uzmanı doktorlar ile operasyonları gerçekleştirmeli. Operasyon sonrası tamamen iyileşecek ve dünyayı bir arada araç olmadan görmenin keyfine varacaksınız.
Devlet hastanelerin karşılamadığı bu işlem özel kuruluşlarda geçerlidir. Ortama 1.500 lira gibi başlayan ve çok üst rakamlara çıkan fiyatları mevcut. Artık her şeyde olduğu gibi hastanede yapılan bu operasyonlar içinde taksit işlemleri geçerli olabiliyor. Yani kısaca göz çizdirme (lazer) operasyonu yaptırmak bu kadar kolay ve basit bir işlem haline gelmiş durumda.

Operasyon geçiren birçok kişinin çok memnun kaldığı ve sağlıklarından hiçbir ödün vermediklerini dile getirenler gibi, yaptırdığı için pişman olup çevresine önermeyen kişilerde bulunuyor. Eğer sizin de böyle bir isteğiniz var ise kesinlikle doğru karar doktorunuzla beraber vereceğiniz karardır. Tüm artık ve eksilerini konuşarak en doğru kararı vereceksinizdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.