Hangi pozisyonlarda uyumalıyız?

İyi bir uyku insan vücudu için kaçınılmaz zorunlu bir durumdur. İnsanın uykuya duyduğu ihtiyaç aynen yeme ve içmeye duyduğu ihtiyaç gibi zorunlu bir durumdur. İyi bir uyku çekememiş kişi ertesi güne çok yorgun ve bitkin başlayacak işlerinde de verimli olamayacaktır. Bu neden ile iyi uyku uyumanın yollarını araştırmalısınız.

Eğer deliksiz bir uyku çekme probleminiz var ise bunun nedenlerini araştırmalı ve tedavisini uygulamalısınız. Sağlıklı bir yaşam için şart olan uyku insanın verimliliğini de artıracaktır.

uyku

uyku

İyi ve sağlıklı uykunun en önemli noktalarından biri de hangi pozisyonda uyuduğumuzdur. İyi bir uyku pozisyonu belirler iseniz hem sağlıklı bir uyku çeker hem de vücudunuzun diğer organlarını da dinlendirmiş olursunuz. Öncelikle uyku pozisyonu konusunda hekimlerin tavsiyesi cenin pozisyonunda olan yatma şeklidir.

Cenin pozisyonunda ki yatma şekli omurları rahatlatıcı olduğundan bel ve omur rahatsızlığı çekmezsiniz.

Uyku pozisyonlarından biri de sırt üstü yatma pozisyonudur. Bu pozisyon ile ayakları da hafif yukarı doğru kaldırır iseniz belinize çok iyi gelecek bir pozisyon olarak önerilebilir pozisyondur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.