Hayatımızın içindeki facebook

Kısa zamanda yoğun rağbet gören ve Google ile çekişmeler yaşasada hala liderliğini sürdüren facebook artık sosyal ağların bir fenomeni haline gelmiş durumda ve hayatımızı nerdeyse tamamen etkiliyor.

Facebook’u en çok kullanan ülkeler arasında tabiki Türkiye’de yerini alıyor. Gözlerinizi kapatıp Facebook’u en son ne zaman kullandığınızı hatırlayabilirmisiniz ? Cevabı büyük ihtimalle eğer evinizden ve bilgisayarınızdan uzakta değilseniz 12 saat’dir.

facebook

facebook

Facebook özellikle genç kısım üzerindeki hakimiyetini hergün dahada bir adım ilerleterek sosyal ağ bağımlısı haline getiriyor. Zararlı bir durum olmamasının yanı sıra Facebook’ üzerindeki geçirilen zaman gerçekten çok büyük bir zaman dilimi haline gelmiş durumda. Facebook bağımlılığından yeni trend hakim olana kadar pek kurtulacakmışız gibi gözükmüyor.

Hatta dahada önemlisi Facebook’un üzerine yeni bir trend ne zaman çıkabilir ? Çıkacakmı ? bu sorular bizi şuan için meşgül etmeye yeterli oluyor. Bilinen tek büyük gerçeğimiz artık Facebook insanlar için sadece bir sosyal ağ değil, internette zaman geçirilen bir bağımlılık haline gelmiş durumda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.