İndexsiz Url Sayısı Ne Anlam İfade Eder

İndexsiz Url Seohocası tarafından 2010 yılında dile getirilmişti ve o günden bu yana adı bu şekilde anılmaktadır. Peki nedir indexsiz Url ? diyecek olanlar vardır içinizde. Sizin için kısa bir tanıtım yapacağım.

İndexsiz Url bir nevi sitenizin popülerliğini göstermektedir. Sitenizi google üzerinden aradığınızda belirli sonuçlar elede edeceksiniz. Bu arama sonucunda kendi sitenize ait indexleri hariç tuttuğunuzda karşınıza sizin sitenizden bahseden farklı siteler çıkacaktır. Başka sitelerde sizin siteniz hakkında bilgilerin olması veya adının geçiyor olması popülerliğinizin artması adına büyük bir öneme sahiptir.

Bunu kontrol edebilmek için çeşitli yollar vardır ancak en önemlisinden bahsedecek olursak popüler videoları youtube, dailymotion gibi popüler video servislerine yüklemeniz ve video başlığı yada açıklam kısmına sitenizin adını vermenizdir. Bu sitelerdeki videoları otomatik bir şekilde çeken bazı botlara sahip olan siteler mevcuttur.

Bu durumda sizin videonuzda o sitelere çekilecek ve çekildiğinde de sizin adresiniz farklı kişiler tarafından görülmeye başlanacaktır. Popüler medya servislerinide yine aynı şekilde kullanmanız, bunun yanında çeşitli tanıtım yazıları almanız ve forumlarda sitenizi tanıtmanız ve ayrıca unutmamak gerekirki birçok kullanıcıya sahip facebook ve twitter üzerinde sitenize özel sayfa oluşturmanız sitenizin popülerliğini arttıracak önemli adımlardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.