Instagram artık Türkçe

Dünyayı kasıp kavuran yeni bir sosyal platform olan Instagram, Türkiye’de olan yerini gittikçe sağlama alıyor. Piyasaya yeni sürülen 3,4 sürümü ile artık Türkçe dil desteği hizmeti vermeye başlayan uygulama şimdiden en büyük talep gören sürümlerinden oldu.

Her ne kadar yeni dürümü ile Türkçe dilini desteklese de, bazı cümlelerde yine İngilizce diline rastlamak mümkün. Çok kısa sürede çıkabilecek yeni bir sürüm ile bu sorununda ortadan kalkacağını düşünüyoruz.

instagram

instagram

Geçen hafta medyaya bomba gibi düşen bir haber ise, Instagram’ın yapmış olduğu bir açıklamaya dayanarak artık kişisel bilgilerini ve resimlerinizi 3. Kişilere satabiliriz gibi söylemler medyada çok fazla yer almaya başladı. Oysa uygulama CEO’ su Kevin Systrom bir açıklama yaparak asla böyle bir uygulamanın olmadığını ve bu duyuruların tamamen asılsız olduğunu iletmiş.

Her ne kadar duman olmayan yerden ateş çıkmaz atasözü gibi birçok kişinin şüpheleri hale dinmese de, kendilerini resimlerini paylaşmaktan alıkoyamıyorlar. Günün her saniyesinin paylaşıldığı sitede dilerseniz sadece arkadaşlarınız ile paylaşabilir ya da tüm kullanıcılara açık profil yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.