internetin hayatımızdaki yeri

İnternetin Hayatımızdaki Yeri

2000li yıllarla bilrikte bilgisayardan sonra internet hayatlarımızda önemli yerler almaya başladı. Bu yerle beraber olumlu ve olumsuz büyük etkiler getirmeye başladı. İşleri kolaylaştırdı, zamansızlık ve mekansızlık kavramını getirdi, hatta dünyayı küresel bir köy haline getirdi. Artık internetin herkesin hayatında var olduğunu görüyoruz. Gerek iş adamları gerek memurlar gerek öğrenciler neredeyse toplumun her kesimi internet ile iç içe. Yani internetin hayatlarda edindiği yerin kapsamının ne denli geniş olduğunu belirtmeye çalışyoruz. Fakat internetin sağladığı etkileri, avantajları, önemini, kullanım alanlarını ya da diğer yararlarını saymaya kalksak ne kelimeler yeter ne sayfalar.

internet

internet

İnternet ve Hayatlarımıza Etkileri

İnternet insanın önüne dünyayı seren bir sistem olarak mevcut iken iletişim bağlantılarını daha da kuvvetlendiren bir olgudur. Dünyada birbirinden uzak hiçbir yer bırakmayan internet sayesinde herkes daha mutlu ve daha özgür hale geldi. Evresel bağlar internet ile beraber daha da kuvvetlendi.Yaşanan bu gelişmeler nedeni ile ülkeler ticari, siyasi, ekonomik ve sosyal olarak her alanda etkilenmiştir.

internetin hayatımızdaki yeri

internetin hayatımızdaki yeri

Örneğin akıllı cihazlar internetin bu potansiyeli nedeni ile üretilip büyük bir talep görmüş ürünlerdir. Firmalar en büyük insan kitlelerine ve Pazar paylarına sahip olabilmek için internet denen bu mucizeden yararlanıyorlar. İnsanlar günlük rutin işlerini buradan hallediyor ve yine buradan eğlenebiliyorlar. Son olarak ynı anda birçok şeyi insana yaşatan internet aslında küreselleşmenin en önemli yardımcılarından bir tanesidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.