İnternette oyun oynayan çocuklar

Günümüzde internetin yaygınlaşmasıyla birlikte, hemen her evde bir internet bulunuyor ve ev hanımları bile artık tüm gününü internette geçirmektedir. Ev hanımlarının boş vakitlerini internette oyun oynayarak ya da birşeyler araştırarak geçirmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Fakat asıl dikkat edilmesi gereken, çocuklarınızın internet başında geçirdiği zamandır.

oyungutan

oyungutan

Çocuklar internette geçirdiği zamanın büyük bir bölümünü oyun oynamaya ayırmaktadır. Bu oyunları oynayan çocuklar artık birer bilgisayar bağımlısı olmakta birlikte artık çıkıp dışarıya arkadaşlarıyla oynamamaktadır. Eğer sizin de çocuğunuz bir oyun bağımlısıysa bunu çocuğunuzun faydalanacağı şekilde oynamasını sağlamalısınız. Peki bunu nasıl sağlayacaksınız?

Çocuğunuzun oynadığı oyunları takip etmeniz bu açıdan oldukça önemlidir. Örneğin internette birçok dövüş oyunları bulunmaktadır. Size düşen çocuğunuz dövüş oyunu oynarken bile zekasını geliştireceği tarzdaki oyunlara yöneltmektir. Ayrıca internetteki macera oyunları da çocuğunuzun ufkunu geliştiren oyunlardan birisidir.

Bu oyunlara da çocuğunuzu yöneltmeniz onun bu aktiviteden maksimum fayda sağlamasına neden olacaktır. Çocukların zekasal gelişimine en çok katkı yapan bulmaca oyunları ise unutmamanız gereken ve çocuğunuzu yönlendirmeniz gereken oyun kategorilerinden bir diğeridir. Bu saydığımız türdeki oyunları  sitesinde bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.