iPhone 5 Piyasaya Düşmeden Hatası Düştü

Apple yeni teknolojisi iPhone 5’i geçtiğimiz günlerde yaptığı gövde gösterisi ile tüketicilere tanıtı. Gerçekten teknolojinin son harikalarından biri olan bu ürün beraberinde bazı tartışmalarıda getirmeye başladı. iPhone 5’te hata olduğu söylentileri ortalığı sarmaya başladı bile.

Henüz ülkemizde olmayan ancak Avrupa’da bulunan 4G teknolojisi ile iPhone 5 arasında uyumsuzluk ortaya çıktığı belirlenmiş durumda. 4. nesil iletişim adı verilen 4G teknolojisi ile uyumlu olan iPhone 5’in 4G LTE şebekesinde aynı anda hem ses hemde veri aktarımı yapabilmesi için 3. bir antene ihtiyaç duyduğu ortaya çıktı.

iPhone 5 Piyasaya Düşmeden Hatası Düştü

iPhone 5 Piyasaya Düşmeden Hatası Düştü

ABD’de ki operatörlerden Verizon ve Sprint’in 4G şebekesi üzerinden iPhone 5 kullanacaklar ses iletişimindeyken internete, internet iletişimindeyken sese bağlanamayacaklar. Bu iki olayı aynı anda yapabilmeleri için 3. bir antene ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak ABD’li bir diğer GSM operatörü olan AT&T kullanıcılarının bu durumdan kesinlikle etkilenmeyecekleri açıklanmıştır.

Türkiye’de henüz 4G teknolojisi kullanılmadığından dolayı bu sorunun Türkiye’de yaşanmayacağını da ayrıca belirtmek gerekmektedir. 4G teknolojisinin henüz ülkemize gelmiş olmaması iPhone 5 kullanacaklar için bu gibi sorunlarla karşılaşmaması adına belkide bir şanstır ne dersiniz. Ancak Apple bu sorunla kesinlikle ilgilenip aksaklığı en kısa sürede düzeltecektir.

iPhone 5 Piyasaya Düşmeden Hatası Düştü” üzerine 3 yorum

  1. Salim dedi ki:

    Desenize bizim 4G’li iphone 5 hayalleri suya düştü. Neyse ne yapalım sağlık olsun..

  2. Sevgi dedi ki:

    Arkadaşlar iphone5 Türkiye’ye ne zaman gelecek? Merak içindeyim ya! Hatalı filan nasıl olursa olsun. Gelsin artık ben almak istiyorum.

  3. Özkan dedi ki:

    Ya aman ne yapacaksınız? iphone 5 miş yok iphone4müş alacan 3310’u rahatına bakacaksın arkadaş 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.