indir (6)

ISIRGAN OTUNUN FAYDALARI

Çıplak elle tutulduğu zaman, yakıcı ve kaşındırıcı bir özelliğe sahip olan ısırgan otu, şifalı bir bitkidir. Tüm dünyada kullanılan bu bitki, birçok hastalıkta tedavi edici ve hastalığın ilerlemesini engelleyicidir. Özellikle kanserin en büyük düşmanıdır. Herkesin evinde bulunması gereken alternatif bir ilaçtır. Yemeği, böreği, salatası ve çayı şifadır. Isırgan otu çok tüketilen bölgelerde kanser hastalığının görülmediği belirlenmiştir.
Şimdi ısırgan otunun faydalarını sıralayalım: idrar sorunu yaşayanlara, kanser hastalığına, gaz problemleri yaşayanlara bir bardak ısırgan otu faydalıdır. Kolesterol ve tansiyon hastalarının günde bir bardak İçmeleri, sorunu hafifleterek zamanla yok eder. Demir eksikliğine, öksürük problemlerine ve soğuk algınlığına faydalıdır. Ergenlikte çıkan sivilceleri iyileştirir ve ödem söktürür. Regl döneminde sancıları ve kasılmaları iyileştirir, kanı temizler ve kandaki şeker düzeyini dengeler. Kabızlık sorunu çekenler, bir bardak hazırlayıp aç karnına içmelidir. Bahar nezlesi ve alerjik durumlarda iyileşmeyi hızlandırır.
Günde bir bardak içilir ve haftada bir defa memeye ısırgan otu çayı ile masaj yapılırsa, memenin büyümesine ve sıkı olmasına yardımcı olur. Cinsel iktidarsızlık çeken kişilerin sorununu ortadan kaldırır. Kuvvet vericidir, halsizliği giderir. Egzamanın iyileşmesini sağlar. Şeker hastalığı ve romatizma sıkıntısı olanların evinde mutlaka bulundurması gereklidir. Karaciğerin yenilenmesine yardımcı olur. Emziren kadınlar, bol bol tüketmeli. Çayı yada yemeği çok güzel süt yapar. Son noktaya gelene kadar, birçok hastalığı başlamadan önce önlemini almak elimizdedir. Sağlıklı yaşamak için, ısırgan otunu mutfağımızda bulundurmalıyız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.