iştah kesen besinler

Hangimiz çok daha da çok yiyip ama kilo almamayı hayal etmeyiz ki? Hangimiz yemeyi çok sevdiğimiz ama aslında yemememiz gereken bir yemeğin artık iştahımızı kapatmasını istemeyiz ki? Bu noktada peki iştah kesen yiyecekler nelerdir, biliyor musunuz?

Mesela aslında sadece tatlılarda değil, birçok lezzete yakıştırabileceğimiz tarçının bu konuda en usta olanlarından biri olduğunu biliyor musunuz? Bunun yanı sıra fındık, ceviz, çok tahıllı ekmek türleri, muz, makarna ve özellikle pirinç pilavı, hem iştah kesici hem de uzun süre tok tutan besinler ile hazırlanmış salata çeşitleri gibi… İşte bizim günlük hayatımızda en çok aldığımız besinlerden en iştah kesici olanları bunlar.

Tabii bu liste biraz daha ayrıntı ve uzunluk içeriyor. Ancak modern dünyaya ayak uydurmak ve kilo işini gerçekten başarmak istiyorsanız yeni bilgiler ışığında yaşamanız gerekir. Eski bildiğimiz ve artık tabulaşan bazı büyük bilgileri beynimizden silmemiz, yerine yeni bilgilerle yeni zayıflama püf noktalarını yerleştirmemiz gerekir. Sizler de kendinizi bu konuda mahrum bırakmayın ve iştah kapatıcılığı tespit edilmiş bu yiyecekler ile kilolara şimdiden veda edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.