İsveç masajı nedir

İsveç masajı klasik masaja benzer özelliklere sahiptir. Vücuda kısmen veya tamamen uygulanan İsveç masajı asıl amacı itibari ile kan dolaşımı arttırmayı hedefler.

İsveç masajı nedir

İsveç masajı nedir

Kas gerilimi düşünce konsantrasyon güçlenir. Böylece masaj yaptıran kişi günün yorgunluğundan kurtulur. Stres azalır ve kişi kendini zinde ve dinlenmiş hisseder.

İsveç masajı genellikle masaj yağı ile yapılır ancak isteğe bağlı olarak bazı durumlarda kayganlaştırıcı malzeme kullanmadan da klasik masaj uygulamak mümkündür.

Süresi 60 dakika olan uzun süreli bir masaj türüdür. Masajın rahatlatıcı etkisi nedeni ile çoğu zaman masaj yaptıran 60 dakikayı hiç ayağa kalkmadan tamamlar.

İsveç masajı için çevre faktörler de çok önemlidir. Ortam sessiz ve sade olmalıdır. Masaj yaptıranın dikkatini dağıtacak her madde masajın kalitesini düşürür.

Masajın kökeni İsveç balıkçılarından gelmektedir. Uzun süre ağ çekmekten yorulan ve sertleşen kas dokusunu yumuşatmak için özel kremlerle uygulanmış ve günümüze kadar bu özelliğini korumuştur.

Masaj sonunda kas dokusunun yumuşadığı hissedilir ve bir süre uzanılan yerden kalkmadan dinlenmek gerekebilir.

İsveç masajı nedir” üzerine 2 yorum

  1. hüseyin dedi ki:

    Yabancı hayranlığımız nedense her konuda karşımıza çıkıyor. oysa bizimde masaj konusunda çok da güzel yöntemlerimiz bulunmaktadır. Türk hamamlarında turistler kendilerine yapılan masajları memleketlerinde anlata anlata bitirememektedirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.