Johnny Depp

Johnny Depp

johnny deepAsıl adı John Christopher Depp olan 1963 doğumlu Amerikalı aktör. Sorunlu bir çocukluk geçiren aktör 15 yaşındayken bir rock grubuyla çalışmaya başladı ve 20 yaşına geldiğinde grubun davulcusunun kız kardeşi ile evlendi.Eşinin yardımıyla Nicholas Cage ile tanışan aktör bu sayede 1984 yılında ilk filmi olan A Nightmare on Elm Street’te oynadı. Daha sonra Oliver Stone’un Platoon filminde oynayan aktör, 1987 yılında 21 Jump Street adlı diziye başladı ve asıl çıkışını bu diziyle yapıp, gençlerin idolü haline geldi.

Aktörün Tim Burton ile tanışması kariyerinin dönüm noktası oldu dersek abartmış olmayız, çünkü önemli filmlerinden bir çoğunu Tim Burton’la yapmıştır. İlk olarak Edward Scissorhands filminde bir araya gelen ikili daha sonra Ed Wood,Sleepy Hallow, Charli’nin Çikolata Fabrikası gibi filmlerde de birlikte çalışmıştır. Johnny Depp deyince aklımıza gelen filmler arasında Chocolat, Secret Window, The Ninth Gate, Finding Neverland‘i sayabiliriz.

Fakat oyuncu kariyerinde Karayip Korsanları serisi ve canlandırdığı Kaptan Jack Sparrow karakteriyle zirveye ulaşmıştır.Son 10 yılın en iyi aktörü seçilen Johnny Depp 3 kez En İyi Erkek Oyuncu dalında oscara aday olmuştur.Bu performanslar,Karayip Korsanları: Siyah İncinin Laneti filminde Jack Sparrow, Düşler Ülkesi filminde Sir James Matthew Barrie ve Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street filminde Sweeney Todd/Benjamin Barker’dir. Vanessa Paradis ile birlikte olan oyuncu bu beraberlikten 2 çocuk sahibidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.