Kanal-İ-zasyon

Kanal-İ-zasyon

Daha önceden Dikkat Şahan Çıkabilir televizyon dizisiyle tanınan ve ardından 2007 yılında Musallat filmini çekerek kalitesini ortaya koyan Alper Mestçi’nin yönetmen koltuğunda oturduğu Kanal-İ-zasyon filmi gişelerde büyük başarı yakalayacak gibi gözüküyor. Filmin baş rollerinde ise önemli isimler bulunuyor.
En son Sınav filminde gördüğümüz ve daha önceden sinema hayatında büyük başarılara imza atan Okan Bayülgen, Avrupa yakasının sosyetik kabadayısı Osman Koçarslanlı’yı canlandıralarak büyük beğeni toplayan Hakan Yılmaz ve Cennet Mahallesi dizisin Selim’i Serhat Özcan fırtınalar estirecekler gibi gözüküyor. Bununla sınırlı da değil…

kanal-i-zasyon

kanal-i-zasyon

Dikkat edilmesi gereken bir noktada diğer oyuncu kadrosu.Konuk oyuncu olarak gözükselerde Türkiyede kendilerini kanıtlamış yüzleri bu filmde bir arada göreceğiz. Kimler mi var.Rasim Öztekin,Erol Günaydın,Erol Büyükburç,Zerrin Özer,Orhan Aydın,Vatan Şaşmaz,Esra Erol, Metin Uca,Ziya Kürküt ve Saadettin Teksoy.
Bir çok filmde krişe olarak canlandırılan sahneler bu filmde farklı boyut kazanacak.Okan Bayülgen (Filmdeki adıyla İmdat) Annesiyle beraber fakir ama mutlu mesut bir evin içerisinde beraber yaşamaktadırlar.
İmdat özel bir temizlik şirketinde cam silici olarak çalışmaktadır.İşininde getirdiği alışkanlıkla en büyük zevki televizyon silmektir.Bir gün Kanal İ adında özel bir televizyon binasının camlarını silerken kanalın üçkağıtçı müdürü tarafından keşfedilir.Süreç çok hızlı ilerler ve İmdat kısa sürede kendini kanalın başında bulur.
Hayatındaki en önemli kişiler; annesi,mahalle kahvesinden kadim dostu Profesör lakaplı Atilla abi ve ilk görüşte aşık olduğu Nazlı’dır. Yaptığı çalışmalarla tüm Türkiye’nin beğenisi kazanan İmdat birden bire yıldız olur.Fakat bunlar meydana gelirken arkasından oynanan tuzaklardan habersizdir.

Türkiye’nin yeni yıldızı gözüyle bakılan ve çok sevilen İmdat birden bire medya suçlusu haline gelir.

Ekim’in 23 ünde vizyona girmesi planlanan Kanal-İ-zasyon filmi tüm sinema severler tarafından merakla bekleniyor durumda…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.