Kayıp Nişanlı

Kayıp Nişanlı

kayıp nişanlı

kayıp nişanlı

Sebastien Japrisot‘un romanından 2004 yılında sinemaya uyarlanan Kayıp Nişanlı filmin yönetmeni Jean-Pierre Jeunet yapmıştır.Film Fransız- Amerikan ortak yapımıdır.Filmin müziklerini Angelo Badalamenti hayata geçirmiş, bunda da oldukça başarılı olmuştur.

Filmin başrollerinde Amelie filminden tanıyıp sevdiğimiz Fransız güzel Audrey Tautau‘yu Mathilde rolünde izliyoruz.Filmde ona eşlik eden aktör ise yeni neslin gözdelerinden olan Fransız oyuncu Gespar Ulliel.Oyuncuların filmdeki performanslarına diyecek yok.

Filmde 1. Dünya Savaşı’na giden ancak geri dönmeyen nişanlısını aramaktan vazgeçmeyen Mathilde’nin öyküsü anlatılıyor.Mathilde’nin nişanlısı Manech savaş mahkemesinde hüküm giymiş ve tarafsız bölgeye gönderilen 5 adamdan biri olmuştur.Bu neredeyse ölümle eşdeğerdir.Etrafındaki herkesin aksini idda etmesine rağmen nişanlısının öldüğünü kabul etmek istemeyen Mathilde için savaş yeni başlamaktadır.

Büyük aşkının yazgısını öğrenmek için yola koyulur fakat her köşe başında farklı yorumlar duyar. Sevgilisine ne olduğu tam bir muammadır.Asla vazgeçmez,inatla neşeli olur ve daha da güçlenir.Kendisine yardım etmeyenleri, sevgilisinin öldüğüne ikna etmeye çalışanları gözardı eder.Arayışına devam ederken askerlere verilen vahşet dolu ceza ve savaşın insanlarda bıraktığı izlere de yakından tanık olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.