Kettle nasıl temizlenir?

Mutfaklarımızın en büyük yardımcısı kettle temizliği nasıl yapılır?

Bayanların mutfaklarda geçirdikleri zaman dilimi oldukça fazla olduğundan dolayı işlerinin kolaylaştırılması için gerekli olan bazı mutfak yardımcıları bulunmaktadır ki bunların arasında kuşkusuz en önemlilerinden olan kettelların temizliğine de gereken önemi göstermek durumundayızdır.

Ani bir şekilde sıcak su ihtiyacımızı karşılayan kettlerın içeriğinde kaynatılan suyun oluşturduğu kireç ile kettıllar kötü bir görüntü oluştururlar ve aynı zamanda bu kireçlenme neticesinde kettılların bozulması da söz konusu olabilir.

kettle

kettle

İşte bunun için en pratik çözüm önerilerinden olan kettılın içine konulacak olan sirke yardımı ile kettılın içinde biriken kireçleri çok kısa bir zamanda çözebiliriz. Çok fazla olan kireç durumunda ise bu işlemin birkaç sefer tekrar edilmesi neticesinde alacağınız sonuç ile sizlerde memnuniyet duyacaksınızdır.

Temizlik demek her zaman için kimyasallar kullanılarak yapılan işlem olarak düşünülmemesi ve pratik olarak deneyip uygulayabileceğimiz temizlik yöntemlerini denemeliyiz. Kireç çözücü özelliği bulunan ve tüm marketlerde rahatlıkla bulabileceğimiz deterjanlar bulunmaktadır ki ama bunları çoğu zaman göz ardı ederek daha sağlıklı yöntemleri uygulayarak tatbik etmekte yarar vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.