Kilo Vermenin Sağlıklı Yolu Fitness

KİLO VERMENİN SAĞLIKLI YOLU FİTNESS

Kilo vermek için en sağlıklı yol çok sıkı bir rejim veya had safhada yapılan bir egzersiz  değildir. Vücudumuz gerek egzersiz gerekse yiyecek bakımından yavaş değişiklikler ister. Yıllardır spor yapmamış birine birden sıkı bir egzersiz yaptıramazsınız veya aynı şekilde alışık olmayan bir insanı aniden aç bırakamazsınız. Bu ve benzeri durumlar sağlığımızı olumsuz yönde etkileyecektir. Öyleyse nasıl kilo verebiliriz???Fitness

Vücudumuz enerji üretmek için aldığımız besinleri kullanır. Enerji fazlası olduğunda da kilo olarak depolar. Bu demektir ki; eğer harcadığınız enerjiden  daha fazla besin tüketirseniz bu depolama işleminin bir sonucu olarak kilo alırsınız. Aldığınız kiloları vermenizin en etkili yolu:

nasıl kilo verilir

●    Alınan kalori miktarını azaltmak ve,
●    Aktivite düzeyini arttırmaktır.Diyet

Unutmamalıyız ki küçük değişiklikler büyük farklılıklar doğurur. Her hafta yediğiniz bir ekstra bisküvi yılda 2 kg almanıza sebep olabilir ve aynı şekilde bu bisküviyi yemeyi bırakmanız da 2 kg vermenizi sağlayabilir.
Kilo vermeyi bir, ‘yeme alışkanlıklarını kalıcı olarak değiştirme süreci’ gibi görmelisiniz. Kilo vermede amaç ilk olarak hafta düzeyinde yer alırken daha sonra elde edilen başarının hayatın geri kalanı boyunca sürdürülmesi şeklinde ortaya çıkar.

Aktivite düzeyinin rolü kilo vermede büyüktür. Yalnızca normalde yaptığınızdan biraz daha fazla yaptığınız egzersizle, aldığınız kalori miktarı değişmese bile kilo verebilirsiniz. Takım sporları, koşu, yürüyüş, yüzme ve bisiklete binme gibi yaptığınız aktiviteler bu konuda oldukça faydalı olacaktır.

Egzersizlerin yanı sıra aldığınız kalori miktarını da azaltmanız gerekir. Bu çok sıkı bir rejim demek değildir. Normalde yediğiniz porsiyondan daha azını yemek, kullandığınız şeker miktarını azaltmak, gazlı içeceklerden ve alkolden uzak durmak gibi alacağınız bazı basit önlemlerle de sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz mümkündür. Tek yapmanız gereken kararlaştırdığınız bu tip küçük değişikleri planlayıp not etmek, harfiyen uygulamak ve biraz da sabırlı olmaktır…
Zayıflama

Hızlı Kilo Verme Taktikleri

Kilo Vermenin Sağlıklı Yolu Fitness” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.