Kız çocukları için oyun imkanları

Kız çocukları erkeklere göre yapı olarak biraz daha farklıdır. Bunu ilk olarak oynadığı oyunlarda göstermektedir. Kız çocukları küçük yaşta anne adayı olduğunu gösterir oynadığı oyunlarla.

Bilgisayar ve internet öncesinde kız çocukları genelde evcilik gibi oyunları ya yaşıtı arkadaşları ile ya da bebekleri oynayarak eğlenirdi. Son zamanlarda yaygınlaşan internet ile en güzel oyunları internet üzerinden oynayarak eğleniyorlar. Özellikle kızlar arasında popüler olan makyaj oyunları genç bir kız olduğu zamanın hayalini kurduruyor.

bütün oyunlar

bütün oyunlar

Oyundaki karaktere makyaj yaparken, renk seçimi ve uyumu konusunda da kendi zevkini ortaya koyabiliyor. Daha yaşamının ilk evrelerinde oynadığı makyaj oyunları bir yandan da eğitici bir özellik göstermektedir. Kız çocuklarının en çok yapmaktan hoşlandığı bir diğer olgu ise yemek yapmaktır. Yemek yaparken çok mutlu olurlar. Küçük yaşta mutfak onların yaşam alanı olur. Her zaman bu konu da annelerini örnek alarak hayata bakarlar.

Yemek oyunları da onların gelecekteki lezzetli yemeklerinin temeli atar. Sadece eğlenmez, eğlenirken de öğrenirler. Sizde çocuklarınızın bu oyunları büyük bir keyifle oynamasını istiyorsanız http://www.butunoyunlar.org adresine girebilirsiniz. Hiçbir sakıncalı durumun olmadığı bu site de çocuklarınız özgürce oyundan oyna geçebilir.

Kız çocukları için oyun imkanları” üzerine 3 yorum

  1. nezahat dedi ki:

    İnternet sitelerinde kızlara yönelik oyunlar bazı sitelerde çok fazla var, bazı sitelerde pek yok. Çok olan sitelerde de eğlenceli oyun bulamıyorsun fakat önerdiğiniz siteyi inceledim gayet güzel oyunlar var teşekkürler.

  2. funda kesmez dedi ki:

    Kız oyunları oynarken eğleniyorum fakat kız olmama rağmen biraz daha aksiyon oyunlarını daha çok seviyorum, bir de yemek oyunları içinde hızlı garsonluk yapmanız gerekenler gerçekten çok güzel

  3. ahsen dedi ki:

    Fundaya katılıyorum, en güzel kız oyunları bence eğlenceli olan oyunlar, iki saat saç taradığımda pek zevk alamıyorum fakat yemek oyunlarında hızlı hızlı köfteleri çevirmek çok heyecanlı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.