Kızlar ne tür oyunlardan hoşlanır

Hayatımızı belirli evrelerde geçiririz ve bu evrelerden en çok hayatımızı şekillendiren bölümü çocukluk çağlarımızdır. Hayatımızın büyük çoğunluğunu şekillendirdiğimiz bu evrede ise ebeveynlerimiz ile öğretmenlerimizin bizlere gösterdiği kadarını zihin algılar ve bu çağ sonrası kendimizi geliştirmemiz pekte mümkün değildir.

Her insanın yaşadığı bu evre aynı zamanda yaşadığı çağ teknolojisiyle de ilgili olup gelişimler çağa ayak uydurarak sergilenmelidir. Örneğin barbi oyunları olmadığı dönemlerde kız çocukları annelerinin dikmiş oldukları oyuncaklarla oynarken şimdi ise bilgisayarlara kadar varan bir gelişim söz konusu haline gelmiştir. Çocukların ufuklarının gelişimi yaşadığı çağ ile orantılı olacağından bu teknolojiden onları uzakta tutarsak diğer çocuklardan geri kalmışlık gibi sorunlar baş gösterebilir.

barbie oyunları

barbie oyunları

Çocuk sağlığına gelecek olursak erkek ve kız çocuklarının psikolojik algılamaları farklıdır. Kız çocukları çocukluk evrelerinde daha fazla hayatlarına yansıması olacağından dolayı dikkatli olunmalıdır. Bu dikkati de aile bireyleri sergilemesi gerekmektedir. Yani yine yukarıdaki örneğimizi verecek olursak kız çocuğunuzun arkadaşı barbie giydirme oyunu oynarken diğeri annesinin eline tutuşturduğu bez parçasıyla oynaması gelecekte ruhsal olarak o kız çocuğu üzerinde etkilerini göstereceğinden emin olabilirsiniz.

Artık teknoloji tabanlı bir eğitim sisteminin faydalı olduğu bu günlerde yapacağınız şey ki özellikle çocuklarınız gelişim evresindeyse onlara değişik türde oyunlar oynamasına, özellikle kız çocuklarını oyun kısıtlaması yerine ailelerin kendilerinin bu teklifi yapmaları gerekmektedir.

Geçenlerde bir sitede görmüş olduğum barbie giydir oyun sitesi kız çocukları için ideal ve gelişimleri açısından oldukça faydalı bir site olduğunun altını çizmek isterim. Ebeveynler bu sitede gönül rahatlığıyla çocuklarına oyun oynatabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.