Kurumsal ve Kişisel Web Tasarım Çalışmaları

Kurumsal anlamda hizmet veren tüm şirketler, kendilerini internet ortamında tanıtacak bir web sitesine ihtiyaç duyar. Özellikle son gelen yasa ile birlikte tüm şirketlerin mutlaka bir web sitesi olma şartı bulunuyor. Sektörde lider konumda iseniz şirketinize uygun bir web sitesi sizi diğer rakiplerinizden daha da ayıracaktır. Şirket sahipleri genellikle bu tür işler için önceden referansları dolgun web tasarım firmaları ile çalışır.

Web tasarımı hizmeti veren şirketler, müşterinin isteği doğrultusunda site bilgilerini alarak, onlara uygun tasarımı sunarlar. Tasarımlarda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise kurumsal ve kişisel çalışmaların birbirinden ayrılmasıdır. Kurumsal site tasarımları daha çok şirketin genel duruşunu simgeler.

seo

seo

Hiçbir olumsuz durum söz konusu olmamak ile birlikte tasarımda kullanılan renk ve tablolar şirketin ilerleyişine uygun olmak durumundadır. Sitenin içeriğine girilen bilgilerde en az tasarım kadar önemli olup, firmayı temsil etmektedir.

Kişisel web tasarım çalışmalarında ise durum biraz daha farklıdır. Çalışmada renk ve tema şekli isteğe bağlı olarak yapılır veya değiştirilir. Şahıs, istediği rengi tasarıma uygulatıp, çılgın temaların ortaya çıkmasını sağlayabilir. İki çalışmada da dikkat edilmesi gereken ikinci nokta ise tasarımın seo (Arama Motoru Optimizasyonu) sistemine uygun olmasıdır.

SEO, giren ziyaretçiyi yoran, gereksiz resimlerle dolu siteleri sevmez ve onları arama sayfalarında son sıralara gönderir. Tasarım yaparken seo sistemine uygun olarak, çok fazla resim olmadan bol miktarda CSS kullanmanız gerekiyor. CSS sayesinde arka planı resim yapmak yerine CSS ile renklendirebilirsiniz.

Böylece sitenize giren ziyaretçide dakikalarca sitenin açılmasını beklemez, hızlı şekilde sitenize erişim sağlar. Web tasarım çalışmalarında üçüncü konu ise özgünlüktür. Tasarımlar tamamen özgün ve başka bir siteden alıntı olmaması gerekiyor. Sırtınızı koltuğa yaslayıp, tüm tasarım ve SEO işlerinizin kısa sürede profesyonelce tamamlanmasını istiyorsanız  sitesini mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.