Kütüphane mi, İnternet mi?

Kütüphane mi, İnternet mi?

Ülkemizde yoğun şekilde yaygınlaştığını düşündüğümüz internet aslında ülkemizde daha kullanılmıyor denilebilecek kadar azdır. Bunun nedenlerinden biri ise ülkemizdeki internet ücretlerinin dünyadaki internet servis ücretlerinin yüksek ülkelerinden biri olmamızdan kaynaklanmaktadır. Asıl konumuz internetteki bilgilerdi fakat bu konuda da bilgi sahibi olmanızı istedim.

Önceden dönem ödevleri veya herhangi bir evimizde kendimize ait bir kaynak olmadığında kütüphanelere giderek karşılardık fakat şimdi internetin yaygınlaşmasıyla birlikte, araştırdığımız konuları arama motorlarına yazarak hedefimize tam olarak kısa sürede ulaşabilmekteyiz.

internet

internet

Web 2.0’ın çıkmasıyla birlikte kullanıcılarında yorum yapabilmesi ve dinamik sayfaların oluşmasıyla birlikte blog sitelerinin artması ve bilgi paylaşımının artması söz konusu olmuştur ve kaynak arayanlar adına büyük faydalar sağlamıştır.

Ülkemizdeki blog sayılarının fazla olmasında bile diğer blog sitelerindeki bilgilerden daha güncel konulara değinerek her girdiğimizde daha fazla bilgiyi bizlere sunmaktadır.

Blog sitelerinin belirli bir konusu olmasına rağmen blogspot.com güncel haber sitesi gibi birçok bilgiyi bizlere anında sunmaktadır.

Kütüphane mi, İnternet mi?” üzerine bir yorum

  1. bilgisayar dedi ki:

    bence en güzeli kütüphane en azından bir emek verip araştırıyorsun. Şimdi çok basit arama yap bul çıkar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.