Mark Zuckerberg’ten dev bağış

Üniversite yıllarında kurduğu Facebook ile meşhur olan dünyanın genç yaşta zengin olan insanları arasına giren Mark Zuckerberg, sevetini kefenine taşımaya niyetli olmadığını yaptığı bu rekor bağış ile insanlara ispatlamış oldu.

Facebook’un 500 milyon dolar değerindeki hisselerinin “Silicon Valley Community Foundation” isiml ibir kuruma devredilmesi şeklinde gerçekleşen bağış tam anlamıyla direkt bir bağı değil. Silicon Valley Community Foundation yardıma ihtiyaç insanlara yardım eden bir hayır kuruluşu.

facebook

facebook

Yani Facebook hisselerinden aktarılan para bu kurum aracılığıyla halka yardım için kullanılacak. Zuckerberg daha öncede eğitimi destekleyen 100 milyon dolarlık bir bağış gerçekleştirmişti.

Bill Gates’in servetini paylaşma kararı gibi Mark Zucernerg’in de ölmeden önce servetinin büyük bölümünü paylaşma niyeti olduğu bu bağış ile gözlenebiliyor.

Facebook’un CEO’sunun böyle şeyleri düşünmesi bizleri mutlu ediyor. Çoğu patron böyle bağışları yapmama tarafında genç patron ise yardımsever biri. Gerçekten insanlara yardım eden patronlar herkesi sevindiriyor. Mark Zuckerberg ve Bill Gates çok sempatikler. Ve bu ruh halleri böyle bağışlarla ön plana çıkıyor. Böyle patronları gönülden tebrik ve teşekkür etmekten başka bir şey yapamıyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.