Microsoft Office 2013 nihayet tamamlandı

Henüz 3 ay önce tanıtım sürümü yayınlanan MS 2013, üreticiler için hazırlanan sürümünün bittiğini duyurdu. Microsoft yetkilileri, resmi blogdan yapılan açıklamada, test aşamalarının artık bittiğini ve mühendislerinin som imzalarını attığını belirtti. Ayrıca proje “kilometre taşı” olarak nitelendirildi.

Son kullanıcıya hangi fiyatla satılacağı henüz açıklanmayan MS 2013, MSDN ve Technet aracışığı ile Kasım ayının sonuna doğru dağıtılmaya başlanacak. Son kullanıcının satın alımına ise 2013 Ocak’ta açılması bekleniyor. Üreticilere ise çoktan dağıtılmaya başlandı.

office 2013

office 2013

Yeni Office ile, masaüstünden görüntü almanızı sağlayan bir araç bulunuyor. Fotoğraf biçimlerindirme konusunda da oldukça yol kat edilmiş. Bir diğer özellik ise, artık Word programıyla PDF dosyaları üzerinde çalışılabilir olunması.

Aynı zamanda dosyaları PDF olarak da kaydedebiliyorsunuz. “Apps for Office” uygulamasıyla da, programlarınıza üçüncü parti özellikler eklemeniz oldukça kolaylaştırılmış.

Yeni MS 13, 19 Ekim itibariyle MS 2010 satın almış olan herkese ücretsiz olarak sunulacak. Yeni Office’de ne gibi yenilikler olacağı da ayrı bir merak konusu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.