Microsoft Office’e Alternatif: Google Docs

Birçok insan, özellikle öğrenciler ve çalışanlar, Microsoft Office programlarını sıkça kullanırlar. Ancak Microsoft Office’in lisans fiyatlarının oldukça yüksek oluşu bu kesimin daha alternatif programlara yönelmesine sebebiyet veriyor.

Alternatif programların başında, benim de bir süre kullandığım Open Office geliyor. Open Office, hemen hemen tüm Microsoft programlarının sahip olduğu özelliklere sahip. Bu program ile yazılar yazabiliyor, tablolar ve sunumlar yaratabiliyoruz. Ancak halen birçok eksiği var. Bana göre en önemli eksiği, imla düzeltme konusunda başarısız oluşu.

google docs

google docs

Microsoft Office’e alternatif bir diğer program, daha doğrusu site ise Google Docs. Google Docs, Microsoft Office ile yapabileceğimiz her şeyi, internet ortamında online bir şekilde yapmamıza olanak tanıyor. Üstelik Google docs ile oluşturduğumuz dosyaları taşınabilir disklerle bir yerden bir yere götürmemize gerek yok. Dosyalarımız internet ortamında ve her an kullanıma hazır. Ayrıca Microsoft Office lisansına sahip olmayan kullanıcılar, belgelerini Google Docs sistemi yardımıyla rahatlıkla açıp kullanabiliyorlar.

Office programlarının yanı sıra, Google docs ile online anket ve formlar oluşturabilir, internet sitelerinize oluşturduğunuz formları ekleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.