Mutfak Aydınlatması

aydınlatma

aydınlatma

Her mekanda olduğu gibi mutfaktada aydınlatmanın önemi çok büyüktür.Işığın geliş açısına bağlı olarak baş ağrısına sebebiyet vermektedir bunun için sarkıt aydınlatmalartdan kaçınılmalıdır.Ayrıca dolap içine yerleştirilmiş otomatik kapağı açtığınızda yanan ve kapağı kapattığınızda sönen spot lambalı hazır mutfak ünitesi de elektirikten tasarruf etmenizi sağlayacaktır.Dikkat edilmesi gereken bir husus var ki bu aydınlatmalardan yararlanırken fişlerini yüksek voltajlı makinelerle aynı prizde kullanmamak gerekir.Bu hem sağlığınız için hemde aydınlatmalrda uzun ömürlülük olması için şarttır.

Mekanın renk dengesi sade düzenlenmiş mutfakta sağlınızı bozmayarak rahat hareket etmenizi ve uzun süre mutfakta kalmanızı kolaylaştırmış olacaktır.Bunun için tavanınızda beyazı duvarlanızda ise soluk renkler olması tercihiniz içinde en uygunu olacaktır.Ayrıca renkli süs eşyasının fazla bulunması ışığın yansıyıp gözü rahatsız etmesine sebep olmaktadır mat tonları ve ışığı yansıtmayan süs eşyanlarının kullanılmasına dikkat edilmelidir.

Kullanılan ışık tonu gün ışığına benzer tonda olması yapacağınız yemeğin pişip pişmediği konusunda sizi daha iyi fikir sahibi edicektir.ayrıca tezgah üzerinde göz alıcı olmayan aydınlatmalar size büyük bir kolaylık sağlıyacaktır.

Tercihlerinizi önce sağlınıza sonra kesenize uygun yaparsanız kazançlı çıkan siz olacaksınız.

Mutfak Aydınlatması” üzerine bir yorum

  1. mutfak modelleri dedi ki:

    Öncelikle verdiğiniz güzel bilgiler için teşekkür ederim. Mutfak aydınlatmasının önemi oldukça büyüktür. Ayrıca mutfak dolaplarına kyulabilecek spot lambalarla da dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.