Mutfak Dolaplarınızı Kütüphaneye Çevirin

Kadının iş yaşamana daha çok girmesi nedeniyle ev yaşamında ki işler ve ev hayatı ciddi anlamda sekteye uğruyor. Yoğun çalışma saatleri ardından kalan boş zaman evde geçirilse de evde geçirilen zamanın büyük bir kısmı da uykuya harcanıyor. Özellikle çocuk sahibi anneler için bu durum daha zor. Bu zorlukları daha kolay bir hale getirmek için artık ev mobilyaları daha işlevsel hale gelmeye başladı.

Evde en çok zaman geçirilen yer olan mutfaklar artık kadınların iş yaşamına göre yeniden şekilleniyor. Aslında süre gelen bu değişim her çağa özgü yenilikler içeriyor. Mutfaklarda ki ilk değişim kadınların dizilerini izleyebilmeleri için mutfağa televizyonu getirmesiyle başlarken onu bilgisayar takip etmiştir.

Şimdilerde ise mutfaklara kitaplar sonrasında ise kütüphaneler girmeye başladı. Okumayı, araştırmayı seven, çocuklarının okul kitaplarına kısa sürede ulaşmayı isteyen ve metre kare olarak küçük ölçüye sahip evler artık mutfak dolaplar yerine mutfak kütüphaneleri kullanarak köklü bir değişimin ilk adımlarını atıyor.

Ocak Üstü Kitaplar

Mutfak Dolapları

Mutfak Dolapları

Kulağa ne kadar yabancı bir tabir gelse de bu durum artık Avrupa’da  kültürlü kadınların hayatlarında yer edinmiş bir kavram olarak kullanılıyor. Mutfak rafları; baharat takımları, yemek takımları, bardak takımları gibi mutfak eşyalarının yerini kitaplar alıyor.

Böylece mutfak dolaplar kısmı daha işlevsel kullanılırken hoş bir görüntü elde ediliyor. Yenilikçi kadınların yeni mutfak konseptini artık mutfak kütüphaneleri oluşturuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.