Mutfak tipine göre düzenleme

dekorasyon dendiği zaman akla gelen ilk varlık olan kadının bu husustaki savaşında sanıyorum ki belli bir noktaya gelindi artık. Envai çeşit biblo ve kumandanın dahi üstünde kendine yer bulabilen dantellerden vazgeçilemeyen 90’lardan, nitekim daha sade ve belli bir renk uyumunun yakalandığı bir döneme geldik.

dekorasyon

 

ev döşemesinde salon kadar önemli bir yer varsa o da mutfaktır. mutfak, eski tip ev kadınının göz bebeğidir, yaşam alanıdır. Şimdilerdeyse, american tipi mutfağın hayatımıza girmesiyle birlikte, evin merkezi durumuna gelmiştir. Mutfak döşemesinde dikkat edilecek en önemli şey estetiktir. Eğer ki geniş bir aileniz, bol misafiriniz ve 3500 parça yemek takımınız varsa bunları bir mutfağa sığdırmak o kadar da kolay olmayabilir. Öncelikle, fazlalık mutfak gereçlerinizden kurtulun; örneğin 5 tane patates soyucu olmasının bir anlamı yok çünkü zaten 2 elinizle bir tanesini kullanabiliyorsunuz. Daha sonra, genel ruh halinize göre –koyu bir renk olmamak şartıyla- mutfağın rengini belirleyin. Bu renge uygun olarak kullanacağınız aksesuarları seçin. Söz gelimi, kağıt havlulukla görünürdeki baharat kaplarınız uyum içinde olsun.

Mutfak dekorasyonunda yapacağınız küçük dokunuşlar, gün içinde çok vakit geçirdiğiniz mutfakta aydınlanmanızı sağlayacaktır. Püf noktalar ve daha fazlası için;  adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Mutfak tipine göre düzenleme” üzerine 2 yorum

  1. Bilal dedi ki:

    Ben bir dekoratör olarak parçada yazılanlara sonuna kadar katılıyorum. Daha önce bir çok defa mutfak dekor ettim. Aynı yöntemler üzerinden ilerleyerek.

  2. Bengisu dedi ki:

    Mutfağın renginin koyu olmaması gerektiği konusunda çok haklısınız. Ben bir hatadır dolaplarımı lacivert tercih ettim. Ama çok büyük yanlış yapmışım yeni anladım. Resmen mutfağa girince içim kararıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.