Natalie Portman

Natalie Portman

natalie portmanAsıl adı Natalie Hershlag olan, 1981 doğumlu İsrail asıllı Amerikalı aktris. Henüz 12 yaşındayken bir pizza salonunda keşfedilen Natalie Portman kariyerine modellik yaparak başlamıştır. Modellik yapmak istemediğini oyunculuk yapmak istediğini belirten Portman, yine 12 yaşındayken Luc Besson’un kült filmi Leon’da rol almıştır.

Natalie Portman Hayatı

İlk olarak bu filmle hafızalarımıza kazınan oyuncu, daha sonra Heat, Everyone Says I Love you, Mars Attacks gibi filmlerde rol alarak hem önemli yönetmenler hem de önemli oyuncularla birlikte çalışma imkanı bulmuştur. 1999 yılında çevirdiği Everywhere But Here filmindeki performansıyla Altın Küre ödülüne aday gösterilmiştir.

2002 yılınca George Lucas’ın efsanevi filmi Star Wars filminde Padme Amidala’yı canlandırmıştır. 2004 yılında oynadığı Closer filmindeki Alice rolü ile Altın Küre ödülünü kazanmıştır. The Other Boleyn Girl filminde canlandırdığı Anne Boleyn karakteri de kariyerindeki önemli rollerden biri.

Son olarak 2008 yılında Bothers filminde izlediğimiz güzel oyuncu, Harvard Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunudur.Aynı zamanda Kudüs Hebrew Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmakta ve eğitimine devam etmektedir. 2002 yılına People dergisi tarafından dünyanın en güzel 50 kadınından biri olarak seçilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.