Neredesin Be Birader | O Brother, Where Art Thou?

Neredesin Be Birader | O Brother, Where Art  Thou?

neredesin be biraderFilmin eğlenceli senaryosu Ethan Coen ve Joel Coen’e ait.Yönetmenliğini ise Joel  Coen yapmış.Coen Kardeşler’in ismi bile filmi görmek için bir heves uyandırıyor insanda.Filmin müziğinde T-Bone Burnett, Carter Burwell ve Chris Thomas King isimlerini görüyoruz.Filmde özellikle karakterlerin plağa kaydettikleri’Sunshine’isimli şarkı eğlenceli ve akılda kalıcı.

George Clooney,John Turturro, Tim Blake Nelson, Holly Hunter,  John Goodmanİn başrollerini paylaştığı filmin konusu Homer’in epik destanı Odessa‘dan ilham alıyor. Film daha çok 1932 yılında Mississippi’de büyük Buhran zamanında geçiyor.Film Büyük Buhran zamanı ailelerine dönmek isteyen üç mahkumun hapishaneden kaçışıyla başlıyor.

Bu üç mahkum özgürlüklerine kavuşma ve gömülü bir hazineyi bulup paylaşma hayaliyle güneyin patikalarını boydan boya geçerek büyük bir maceraya atılır.Bu macerada onlara birbirinden ilginç karakterler ve eğlenceli bir sürü olay eşlik eder.Kör bir rahibin ‘Siz hazineyi bulacaksınız ama aradığınız hazineyi değil’ sözleriyle yola çıkan bu üçlü,peşlerine düşen esrarengiz kanun adamı Cooley’i de alt etmek zorundadırlar.Keyifle izlenecek kaçırılmaması gereken bir komedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.