Netflix Türkiye İçin Hazırlanıyor

Netflix son yılların en hızlı büyüyen DVD ve HD video izleme sitesi olarak tanımlanıyor. Yeni pazarlara açılacağının sinyallerini yayınladığı dil uzmanı iş ilanlarında açıkça ortaya koyan Netflix ticari ve teknik alanda birçok kişiye ihtiyaç duyacaklarının da ipuçlarını dil uzmanı listesinin alanlarını ortaya koyarak vermiş oluyor.

netfix

netfix

Avrupa ve Asya’da milyonlarca kullanıcıya erişme hedeflerine böylece hazırlık yapan internet sitesinin Kanada gibi bir ülkede %10’luk bir kullanıcı artışına sahip olmasının sonucu olarak git gide gelişen bir internet sitesi olma yolunda adım adım ilerlediği de aşikar.

Ücretli bir servis sağlayıcısı olan Netflix popüler dizi ve filmleri yasal telif haklarıyla hizmete sokan tek internet sitesi olma ayrıcalığını elden bırakmıyor. Yaklaşık 15 yıldır hizmet veren Netflix bu konu üzerinde ne denli ayrıntılı bir çalışma içerisine girdiğini de değişmeyen yönetim kadrosuyla ortaya koyuyor.

Ancak söz konusu internet sitesinin Türkiye’deki telif hakkı ödemeden yayın yapan benzeri siteler arasında nasıl barınabileceği de belirli soru işaretlerinin kalıcılığını ortaya koymakta. Bunun sonuçlarını da elbette zaman gösterecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.