Önemli günleriniz için yemekler

Bayanlar için hayatta en önemli kavramlardan birisi de misafirlerine iyi bir ev sahipliği yapmaktır. Çünkü misafirlerinin mutlu olması kendi mutlulukları anlamına da gelmektedir. Türk kültür ve gelenekleri de bunu gösteriyor.

İyi bir ev sahibi olmanın temel kurallarından birisi iyi bir yiyecek menüsüdür. Zengin ve ustası olduğunuz yemeklerden oluşan bir menü her zaman en akıllıcasıdır. Yemeğin sonunda ve çayın yanında tercih edilecek yiyecekler de bir o kadar önemlidir. Çünkü ağızlarda güzel bir tat bırakmanın yolu budur.

ıslak kek

ıslak kek

Ağızlarda güzel bir tat bırakmanın en klasik yöntemi ise tatlı ya da ıslak kek. Özellikle iyi hazırlanmış ve farklı soslar ile çeşitlendirilmiş bir ıslak kek misafirleri büyülemek için tek başına yeterli olacaktır. Ünlü Oktay ustanın ıslak kek tarifi oldukça lezzetli olduğunu bütün herkes onaylamıştır.

Oktay ustanın ya da farklı yemek ustalarının tariflerini ve ıslak kek hakkında bir çok bilgiyi adresinden bulabilirsiniz. Islak kekin büyüleyici tadı hakkında edebi yazılardan, farklı soslar ile hazırlanmış ya da süslenmiş bir çok ıslak kek tarifi bulabilirsiniz.

Önemli günleriniz için yemekler” üzerine 6 yorum

 1. Sevval dedi ki:

  Daha önce yemedim fakat bir kac kez televizyondaki programlarda gördüm nasıl bir tadı oluyor çikolatadan dolayı ağır mı yoksa hafif mı nasıl ?

 2. Tülin Ersoy dedi ki:

  Sevval hanım kesinlikle tavsiye ederim hafifte de ağırda degil yani tam ortada çok lezzetli bir tatli

 3. Naz yergin dedi ki:

  Gecen aksam ilk defa denedim misafirlerimde vardı ilk denememe rağmen güzel olmuş herkes çok beğendi mükemmel bir tatli

 4. Gül dedi ki:

  ben gül yarin günümüz var bu kekin yanına ne yapsam güzel gider önerilerinizi yazarmısınız.

 5. Nazlı dedi ki:

  daha önceden bir kaç kez yapmıştım çok beğenmişlerdi tekrar yapacaktım tarifi bulamamıştım. sayenizde tekrardan buldum teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.