2353_oto-teyp

Oto Teyp Modelleri

Oto teyp, bir otomobilin en lüzumlu aksesuarlarından biridir. O kadar ki, her otomobilde standart olarak gelir. Araç kullanırken bir yandan da müzik veya radyo dinlemek, sürüş güvenliğini düşürmediği sürece son derece keyifli bir uğraştır. Aracınız ile birlikte gelen oto teyp modeli ile yetinebileceğiniz gibi, sonradan başka bir oto teyp taktırmanız da mümkündür. Bu ihtiyacı özellikle ikinci el araç sahipler yaşar, zira eski araç modellerindeki oto teypler, genellikle kaset çalardan ibarettir ve mp3 gibi dosya formatlarını desteklemez. Yine, kimi araç sahibi de modern özellikte olsa bile daha gelişmiş bir oto teyp modeli taktırmak ister. Her halükarda, oto tep satın almadan veya taktırmadan önce şu hususlara dikkat etmekte fayda vardır:

2353_oto-teyp

  • Ana ünitenin RCA voltaj çıkışı yüksek olmalıdır. Bu durum özellikle amfiye giden bağlantı kablolarının sayısının gereksiz yere artmamasın için önemlidir. Zira kablo sayısı arttıkça, ses kalitesi düşer.
  • Oto teybinin ön yüzünde muhakkak USB ve AUX giriş yuvaları bulunmalıdır. Bu yuvaların amfi yanında olması pratik bir durum değildir ve hatta anlamsızdır.
  • MP3 çalar kullanıyorsanız, oto teybinin ona uygun giriş/çıkış yuvaları sahibi olduğundan emin olunmalıdır. Mümkünse uzaktan kumandalı modeller tercih edilmelidir.
  • Araç direksiyonundan kontrol ediyorsanız, oto teyp ile direksiyon bağlantıları tam yapılmalıdır.

 

adresinden, tüm oto teyp modellerini incelemeniz mümkündür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.