Parkstil Kent Mobilyaları Röportajı

Günümüzde kent mobilyaları kavramı giderek daha yaygın bir kullanım alanına ulaşsa da aslında belediyecilik anlayışının var oluşundan beri kent mobilyaları hayatımızın tam içerisinde yer alıyor.

Dışarda küçükken sallandığımız salıncaklardan tutun da, yorulduğumuzda oturup üzerinde dinlendiğimiz oturma banklarına kadar; uzun saatler otobüs beklerken bize ev sahipliği yapan otobüs duraklarından, çevreyi kirletmemek istediğimizde çöplerimizi içerisine atabildiğimiz modern tasarımlı çöp kutularına kadar herşey aslında kent mobilyalarının bir parçası.

kent mobilyaları

kent mobilyaları

İşte kent yaşamı için bu kadar önemli olan bir konuda da işin uzmanına danışmak gerekiyordu. Bu düşünceyle sizlere de bilgi vermek amacı doğrultusunda sektörde henüz yeni olmasına karşılık büyük bir yükseliş ivmesini yakalamış ve sektörün içerisinde bir güven ortamı oluşturmuş olan ParkStil firmasının genel müdürü Mehmet Özcan bey ile sektör ve sektörün kent yaşamı üstündeki yansımaları üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

İşte çevrenizde her gün gördüğünüz, zaman zaman farketmediğiniz ve zaman zaman bu ürünlerin tasarımının nasıl yapıldığını merak ettiğiniz kent mobilyaları hakkında bilinmeyenler…

1. Mehmet Bey, Söyleşimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Okurlarımıza kendinizden ve genç gişiriminiz olan ParkStil projesinden bahseder misiniz?

Öncelikle, böyle güzel bir konuyu gündeminize aldığınız ve sektörümüzü tüketicilerimize tanıtma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederiz.ParkStil Kent Mobilyaları olarak insanların sosyal hayatlarını kolaylaştıracak ve yaşam kalitesini artıracak mobilyalar üretmekten büyük bir onur duyuyoruz.

parkstil - mehmet özcan

parkstil – mehmet özcan

Aynı zamanda böyle bir firmanın genel müdürlüğünü yapmaktan ve girişimci ortakları arasında yer almaktan ayrıca bir mutluluk duymaktayım. Çünkü firmamız çalışanları, uyumlu ve sektöre farklı soluklar kazandıracağına dair hedefleri olan ArGe departmanıyla bir ekip çalışması içerisinde, üretmekte oldukları ürün yelpazesin siz değerli tüketicilerimize sorunsuz bir biçimde sunmayı ilke edinmiş dinamik bir ekibe sahip olmaktan da mutluyum.

2. Peki sektörün genel durumu nasıl, kent mobilyaları ve park bahçe mobilyaları sektörü üzerine ParkStil ekibinin bakışı nedir?

Ülkemizde hızla yükselmekte olan ekonomik refah seviyesi tabi ki tüketim ve kentsel gelişim projelerine yatırım anlamında da kendini hissettirmektedir. Kaliteli hizmet almayı hedefleyen ve aynı zamanda bilinçli tüketicilerimiz kamu kurumlarından ve özel sektör yöneticilerinden hizmet kalitelerini arttırmayı talep etmekte ve dolayısıyla bu durum kamu kurumlarının ve özel sektörün kentsel dönüşüm projelerini hızlandırmalarına ve özellikle belediyelerimiz, il özel idarelerimiz, kaymakamlıklarımız vb. idari kurumlarımız mal alım taleplerini arttırmış ve sektörümüze müthiş bir canlılık kazandırmıştır.

ParkStil olarak sektörün gidişat durumu hakkında bakış açımız oldukça pozitif olmakta olup, bizde bu sektörün gelişmesinde dikkat edilmesi gereken kalite standartlarının ön planda tutularak endüstriyel tasarımlarımızı önce insan politikası çerçevesi içerisinde tasarlayarak ilgili mercilere teknik destek ve farklı bakış açıları kazandırmayı bir görev biliriz.

3. Firmanızın ürün yelpazesi konusunda biraz bilgi verir misiniz, bizlere şehir yaşamında kolaylık sağlayabilecek ne gibi ürünler üretmektesiniz?

Firmamız Kent mobilyaları ve park bahçe mobilyaları sektörüne başlıca çocuk oyun grupları (polyester çocuk oyun grupları, polietilen çocuk oyun grupları, ahşap çocuk oyun grupları, engelli çocuk oyun grupları), otobüs durakları, bilboardlar, kamelyalar, oturma bankları, çöp kovaları, sokak aydınlatma lambaları, modern tasarımlı çiçeklikler, tahtaravalli, salıncak, dönence, dış ortam spor aletleri – fitness, piknik masaları, kauçuk zemin kaplamaları ve siz tüketicilerimizden gelen farklı endüstriyel ürünleri de özel sipariş üzerine üreterek her geçen gün ürün yelpazemize yeni bir ürün katmaktayız.

4. Verdiğiniz cevaplardan ötürü size teşekkür ederim. Son olarak sormak istediğimiz şey, sektörde sizi rahatsız eden ya da özellikle dikkat edilmesini istediğiniz bir durum var mıdır?

Günümüzde kent mobilyaları sebebiyle zarar gören kişilerin olduğunu da göz önüne alırsak, üretim sahası konusundaki tecrübeleriniz doğrultusunda bize neler söyleyebilirsiniz?

İnsanların aşırı para kazanma duygusu bazen olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Bir de bunun yanında kamu kurumlarımız tarafından açılan ihalalelere teknik destek almayan birimler ve bunun yanında art niyetli olan üreticilerin bir araya gelmesiyle malesef bazı alanlarımızda düşük kaliteli kullanımı tehlikeli ürünler üretilerek, kamu alanları bir risk taşıyarak insanlarımızın sağlığı hiçe sayılmaktadır.

Tabi ki artan hizmet kalitesi alım ihalelerinin artmasına sebep olacak ancak satın alınan ürünlerde özelliklerde TSE standartlarında uygun ürün üretilmesi ve sektörde güven veren en az iki farklı firmadan teknik destek alınarak, konunun istişare edilmesi ile ihaleye çıkan alımlar dolayısıyla kaliteli ve kullanım kolaylığı olan ürünler olacaktır.

Biz firma olarak bütün kamu kurum ve kuruluşlarına talep edildiği takdirde ücretsiz teknik destek vermekten hiçbir zaman kaçınmadık, çünkü ülkemizin neresinde olursa olsun çalışma sahamız içerisinde ve bilgilerimiz doğrultusunda siz değerli tüketicilerimizin sağlığı bizim için her zaman önemlidir.

Sizlere de böyle bir röportaj yaptığınız için teşekkür ediyor ve bizi takip eden dostlarımıza da saygılarımızı sunuyor, işlerinde başarılar diliyoruz.

İletişim için C: 0(532) 562 74 17 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.