Perde Temizliği

Perde Temizliği

perde modelleri

perde modelleri

Perde temizliği yaparken perdenin cinsine dikkat etmemiz gerekir. Mesela viskon,şönil ve tafta gibi kumaşlarda sadece kuru temizleme uygulanabilir.Yıkamaya uygun tüller genelde 40 derecede çamaşır makinasında yıkanır fakat yıkamaya uygun katlamalı perdelerde 30 derecede yıkamak daha uygun olur.

Stor perdeler yüzde yüz polyester kumaştan yapılmışlarsa yıkanabilir aksi taktirde elektrikli süpürgenin fırçalı ucuyla tozunu almanız yeterli olacaktır.Pvc dikey perdeleri deterjanlı bezle silebilirsiniz,ahşap jakuzilerde nemli bez kullanabilirsiniz,metal jakuzi perdelerde genellikle sabunlu su püskürtülerek temizlik yapılır. Screen stor perdeler yıkamaya uygundur.Düz bir zeminde fırçalayarak temizleyebilirsiniz.Plise düet perdeler ise oldukça narindir bu yüzden susuz bol köpüklü süngerle temizlenmelidir.Polyester içeriği fazla kumaşları 30 derecede bulaşık makinesinde de yıkayabilirsiniz.

Perde temizliği yaparken kullanma talimatlarını okur ve dikkat ederseniz herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.Eğer perde cinsinden hiç anlamadığınızı düşünüyorsanız perde imalatçınızdan fikir alabilirsiniz. Her temizlik yöntemi herkese uygun olmayabilir, bu yüzden perde seçimi yaparken temizlik yöntemlerini de sorarak alırsanız ilerde sorun yaşamazsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.