Permadan Sonra Saç Yıkanır mı?

Çevrenizde kuaföre giden bayanlardan duymuşsunuzdur ben perma yaptırmaya gidiyorum gibi. Bayanlar bir çok konuda titiz olduğu gibi perma konusunda da titizlik yapıyorlar.

Permadan sonra saç yıkanır mı sorusu bayanlar arasında yaygındır. Biz buna cevap verelim. Permadan sonra en 24 saat saç yıkamamak gerekir. Aslında bu süre 72 saat olmak üzere daha uzundur. En iyi sonucu 72 saat hiç yıkamadan bekleyerek alabilirsiniz. Permadan sonra saç yıkamada önemli etkenlerden bir tanesi de şampuanlardır.

permadan sonra

permadan sonra

Eğer şampuan seçiminde hata yapıyorsanız perma boşa gidiyor demektir çünkü perma şampuanla kaybolacaktır. Tabi şampuanın yanında bakım kremini de iyi seçmek sizin yararınıza olacaktır. Permadan sonra saçlarınızın kırılmaya ve kurumaya karşı önlem alıcı ürünleri tercih etmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Permadan sonra hemen saçlarınızı şampuanlamayın çünkü o an saçlarınız eski haline geri dönebilir. 24 veya en iyisi 72 saat beklediniz banyoya girerek saçlarınızı yıkadınız. Çıktıktan sonra saçlarınızı havlu yardımı ile bastırarak az kurulama yapın. Eğer kurulama işini çok yaparsanız veya sert biçimde uygularsanız yine perma bozulabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.