Pilates ile zayıflama

Pilates ile zayıflama

Son üç senedir güzelim ülkemizin her bir yanında pilaters ve aerobik adına çeşitli spor salonları açılmaktadır.Ayrı olarak uzmanlar bayanların çabuk bir şekilde kilo vermeleri ve sağlıklı vücut şekline ulaşmaları için pilatesi öneriyorlar.Pilates yirminci yüz yılın sonunda Joseph Hubert tarafından bulunup geliştirilmiştir.pilater ile sırt ve karın kaslarınızı her yöne doğru çalışmasını sağlayarak bedeninizi esnetebilirsiniz.

Örnek vericek olursak günümüzde çok sayıda ki insan ofis yada ev ortamında çok az haraket ederek işlerini yapmaktadır.İnsanların gün içerisinde yeteri kadar haraket etmemeleri de vücutlarını tembelliğe alışmasını ve ağrılara yol açmasını sağlar.Bu sebep itibari ile pilates sayesinde hızlı bir şekil de kilo verebilirsiniz.

Hem de sağlıklı bir bedene sahip olabilirsiniz.Pilates sayesinde vücut esnekliğini,kuvveti,durşu,dengeyi ve en önemlisi olan eklem haraketliğini arttırır.Pilatesin diğer olumlu taraflarından biri ise ağrı ve acı çekmeden spor yapabilmenizi sağlayacak olmasıdır.

Mesela şınav ve mekik çekiyor iseniz vücudunuz ağrıyana kadar mekik ve şınav çekmek zorundasınız.Bu ağrılar uzun bir mühlet vücuttan ayrılmaz fakat pilates çalışmaları sayesinde gün içerisinde sadece 10 dakikalık bir antreman ile vücudunuz esneyecek ve kendinizi daha din. bir şekilde hissedeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.