Promosyon Ürünleri Neden Gerekli?

İnsanlar bir şey alırken yanında hediye isterler. Çünkü aldıkları şeyin yanında istedikleri şey de uyumlu olacaktır.

Hediye isteriz ancak promosyon ürünleri de unutmamak gerekir. Bir çok firma satış yapacağı ürünün yanında kampanya ismi üzerinde promosyon verir. Bu bir çok sektörde geçerlidir. İsterseniz bu konuyu biraz daha açalım. Hepimize gezerken veya ihtiyacımız olan bir şeyi alırken denk gelmiştir.

promosyon

promosyon

1 tane kazak alana 2. cisi bedava gisinden. Peki insanlar neden bunu böyle yapıyor. Hemen açıklayalım. Amaç bilindiği gibi müşteri çekmektir. Yapılan bu kampanya ile istenilen satış oranını yakalamak ve hem müşteriyi hem de satıcı memnun olur bu durumdan. Bir çok sektörde bu uygulanır.

Örnek verecek olursak bilgisayar almak için gidiyorsunuz ve satıcı kişi yanında yazıcı, webcam ve bir çok elektronik eşya promosyon olarak size verileceğini söyler. Sizde bu duruma bakarak almaya biraz daha yaklaşırsınız. Bu promosyon durumu gereklidir. Çünkü yapılan bir ve satılan bir malın yanında bir şeyler vermek illa ki müşterinin dikkatini çekecektir. 1 lira kola alıp yanında 1 sakız vermek dahi müşterinin dikkatini çekip o kolaya yönelecektir ( basit bir örnek ).

Promosyon Ürünleri Neden Gerekli?” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.