PS Vita’da Uygulama Sınırı Var!

Sony’nin yeni çıkarmış olduğu PS Vita’nın 100 uygulama le sınırlı olduğunu geçtiğimiz günlerde bir kullanıcı ispatladı. PS Vita’nın 100 uygulama ile sınırlı olduğu hiç kimse tarafından düzgünce bilinmiyordu.

Cihazın hafızasının boyutu ne olursa olsun uygulama sayısı 100 olan PS Vita’da muhtemelen kullandığı işletim sisteminden kaynaklı bir teknik problem olduğu düşünülüyor. PS Vita’nın uygulamaları sayfalara bölündüğünden dolayı  100 sayfadan fazla gösteremediğine inan kullanıcılar durumdan pek şikayetçi gibi gözükmüyor. Fakat 100 uygulama ile sınırlı olması da kullanıcıların canlarını sıkabiliyor. Konu ile ilgili resmi bir açıklamadı yapmadı Sony fakat en kısa zamanda yayınlanacak bir güncellemeyle bu 100 uygulama sınırının da kalkacağı yine kullanıcılar tarafından düşünülen kısım.

PS Vita’nın böyle sorunlar çıkartması kullanıcı kaybetmesine neden olabilir. Çünkü bilinçsiz kullanıcılar güncelleme yapmayı bilemiyor ve bu yüzden cihazı satmaya da kalkışabilir veyahut geri iade de edebilir. Sony’nin bu duruma kesinlikle bir çözüm bulması gerekli. Kullanıcı kaybetmesi hoş bir durum değil sonuçta PS Vita’nın bu sınırının oyun severler tarafından hiç hoş kalmayacağını da şimdiden belirtmek gerek.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.