Reaktif Ceza

Elektrik enerjisi günümüzde tüm dünyada en çok kullanılan ve en çok ihtiyaç duyulan enerji çeşitlerinin başında geliyor. İnsanlık için bu kadar önem arz eden bu enerji çeşidinden faydalanırken israftan ve boşa elektrik harcamaktan kaçınmalı, bu konuda bilinçlenmeli ve üzerimize düşeni yapmalıyız. Elektrik enerjisinde tasarruf sağlamak doğanın korunması için olduğu kadar maliyetlerin azaltılmasında da büyük bir öneme sahip. Elektrik enerjisine ödenen maliyeti azaltmanın en başarılı yolu ise kompanzasyon sistemlerinden geçiyor.

kompanzasyon

kompanzasyon

Kompanzasyon, elektrik tesisatına uygulanan bir tür sistemdir. Kompanzasyon sayesinde tesisatın şebekeden çektiği reaktif elektrik önlenir. Peki reaktif elektrik nedir? Reaktif elektrik kullanılan enerji haricinde elektrik tesisatının şebekeden çektiği ancak kullanılmayan bir tür enerjidir. Reaktif elektrik kullanımı elektrik faturalarına reaktif ceza olarak yansıtılır. Elektrik faturaları detaylıca incelendiğinde reaktif ceza ödenip ödenilmediği anlaşılabilir. Yine de reaktif ceza ödeyip ödemediğinizi öğrenmek istiyorsanız adresini ziyaret edip bilgi alabilirsiniz.

reaktif bedel ödemenin önüne geçmek için işletmenizin elektrik tesisatına kuracağınız kopmanzasyon kısa vadede size maddi kazanç olarak geri dönecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.