Restoranlarda iş elbiseleri

Çalışırken kıyafetlerinizin sizi zorlaması karşılaşmak isteyeceğiniz en son durumlardan biridir. Artık hemen hemen bütün iş dalları için üretilmiş olan özel iş elbiseleri bulunmaktadır. Her iş için ayrı tasarlanan ve üretilen elbiseler işin tanımına nerede ve nasıl gerçekleştirildiğine göre üretilmektedir.

Aşçıların özellikle iş elbisesi giymesi gerekmektedir. Yemeğin temiz olması açısından bu çok önemlidir. Başına kesinlikle şapka giymesi gerekmektedir. Eldiven kullanması gerekmektedir.

iş elbisesi

iş elbisesi

Garsonların iş elbiseleri ise daha resmi olur servis yaparken temiz ve güzel bir kıyafetle müşterilerin karşısına çıkması müşterileri olumlu yönde etkileyecektir. Aynı zamanda yine aşçı gibi yemeğin sağlıklı ve temiz olması açısından da garsonun iş elbisesi önemlidir. İş elbiseleri her sektör için farklı olarak tasarlanır.

Çünkü her sektörün verdiği hizmet farklıdır ve elbisenin kullanışlı olması için kullanılacağı sektöre özel olarak tasarlanmalıdır. Az önce verdiğimiz örnekte aşçının garson gibi resmi bir kıyafet giymesi saçma olurdu. Çalışırken daha rahat edeceği elbiseler giymek aşçı için daha önemlidir. Müşteriler aşçıyı görmeyeceği için aşçının elbisenin resmi olmasına da gerek yoktur.

İş elbiseleri tasarlatmak ya da diktirmek istiyorsanız sizde  adresli web sitemizi ziyaret ederek istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Restoranlarda iş elbiseleri” üzerine 3 yorum

  1. sevgi dedi ki:

    Bir iş elbisesi o firmanın ciddiyetinde çok büyük rol oynar.Bu yüzden doğru tasarlanmalıdır.Mesela garsonlar için iş kıyafeti genelde beyaz renkte olur.

  2. meral dedi ki:

    Bazen görüyorum çok değişik güzel tasarım yapılmış iş kıyafetleri var gerçekten insanı çekiyor diyorsunuz ki buraya emek harcanmış burası güzel yer

  3. sinem dedi ki:

    Komik iş elbiseleri günümüzde moda mı oldu yoksa bu iş sahipleri mi kör ? Neden doğru dürüst bir tasarımcı ile çalışmazlar anlamıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.